Ekspert radzi

Triki w kuchni:

Do czego można użyć kropelek czekoladowych?

Kropelki z gorzkiej lub mlecznej czekolady są idealne do wypieków, szybko się rozpuszczają i doskonale nadają się do dekoracji ciast i ciasteczek.

Grudki w babeczkach lub muffinach

Robiąc babeczki lub muffiny, nie musisz martwić się, jeżeli w cieście występują nieduże grudki. Sprawią one, że końcowy efekt będzie jeszcze lepszy!

Sery pleśniowe – czy warto je spożywać?

Sery pleśniowe są bogatym źródłem wapnia i fosforu – mikroelementów, które pozytywnie wpływają na kości i zęby, układ mięśniowy oraz serce.

Jakie właściwości mają suszone pomidory?

Dzięki temu, że suszone pomidory podawane są z oliwą poziom wchłaniania zawartych w nich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach znacznie się podnosi. Jedz na zdrowie!

Schab – jak przygotować?

Schab wieprzowy to bardzo delikatne mięso. Unikaj zbyt wysokich temperatur i długotrwałej obróbki – łatwo go przesuszyć.

Jak przygotować śledzie?

Szykując danie ze śledzi, nie zapomnij wymoczyć ich w zimnej wodzie lub mleku . W zależności od tego jak słone są śledzie rób to od 1 do 4 godzin. Śledzie moczone w mleku są delikatniejsze.

Sprytne sprzątanie:

Jak czyścić żelazko?

By wyczyścić żelazko, „uprasuj” pergamin posypany niewielką ilością soli.

W jaki sposób wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

Aby wyczyścić kuchenkę mikrofalową wstaw do niej szklankę z octem. Następnie włącz ją na 2 minuty. Po upływie tego czasu przetrzyj wnętrze mikrofalówki wilgotną szmatką.

Jak pozbyć się tłustych plam z mebli lub dywanu?

Tłustych plam z mebli albo dywanu pozbędziesz się bardzo łatwo. Nasyp na zabrudzenie trochę mąki lub sody oczyszczonej. Po kilku godzinach odkurz – substancja powinna wchłonąć tłusty brud.